2011. december 28., szerda

Frankfurti leves

Jó füstölt szalonnát (nem mangalicát mert abból nem igen marad "szalonnakocka") apróra vágom és egy csepp olajat a serpenyő alá öntve kisütöm. Majd főzök egy jó adag füstölt csontot. (nem kell hús, elég a csont)
Ha kisült kiszedem belőle a "kis töpörtyű"ket, és a maradék zsíron kb. 8 pár felkarikázott virslit jól megsütöm. Nem baj ha a virsli kérget kap mert úgy nem ázik el majd a levesben. Közben adok hozzá őrült borsot ( nem baj ha kicsit több akkor ha csipősebben szeretjük)

Közben a kelkáposztát (kb. másfél kilós) leveleire szedjük, leforrázzuk és kiszedjük a vízből.
Csikokra vágjuk (a vastag közepét a levelekről levágjuk) és feltesszük a füstölt csont levébe főni. Teszünk hozzá
sót, borsot. Ha megfőtt /(nem szabad tul főzni, mert még majd a rántással is kell főzni)
teszünk bele rántást (én szoktam csinálni előre többet és egy tejfölös pohárban lefóliázva a hütőben tárolok) kb. másfél evőkanálnyit. (Ezt úgy csinálom, hogy egy apró szürőbe teszem amit beleeresztek a lábosba igy nem lesz csomos)
Ha elkezd forrni a kelkáposzta beleteszem a jól megsült virsli karikákat. És mielőbb lezárnám alatta a gázt hozzáadom a kis szalonnakockákat. A végén kb. 2-3 tejfölt simára keverek, folyamatosan teszek bele a leves levéből (hőkiegyenlités miatt, hogy ne legyen csomós) és beleöntöm az egészet a levesbe. Kicsit felforralom és kész is.
A legvégén a füstölt csontról is le lehet szedegetni a husikat és azt is apróra vagdosva beletenni.
A só és bors igen fontos.

0 megjegyzés:

Megjegyzés küldése

Feliratkozás Megjegyzések küldése [Atom]

<< Főoldal